CHARAKTERYSTYKA

Na wydziale samochodowym zatrudnionych jest 23 nauczycieli praktycznej nauki zawodu, 1 pracownik w biurze obsługi klienta oraz 2 pracowników obsługi. Zajęcia realizują 23 klasy z różnych szkół zawodowych miasta Białegostoku; 18 klas z Zespołu Szkół Mechanicznych, 4 klasy z Zespołu Szkół Technicznych, 1 klasa z Zespołu Szkół Nr 16. Każdego tygodnia na stanowiskach obsługowo-naprawczych w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej szkoli się około 550 uczniów. Hala o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 1800 m2 posiada 12 stanowisk naprawczych z podnośnikami, w tym 3 nożycowe oraz myjnię samochodową z opcją mycia podwozia, stanowisko wulkanizacji z myjką do kół, nowoczesną montażownicą, wyważarką i urządzeniem do prostowania felg. Oprócz tego: stanowisko elektromechaniki pojazdowej, naprawy i obsługi samochodów ciężarowych SCANIA, stację kontroli pojazdów o statusie okręgowej. W nowoczesnej pracowni blacharsko-lakierniczej wyposażonej w kabinę lakierniczą, ramę do napraw powypadkowych oraz urządzenie do pomiaru punktów bazowych, zawodu uczą się przyszli blacharze i lakiernicy. Na piętrze budynku usytuowano sale dydaktyczne, pracownię elektrotechniki i elektroniki oraz zaplecza techniczne i socjalne.    

Nowoczesna wielofunkcyjna hala wydziału samochodowego służy nie tylko do nauki zawodu, są tam również przeprowadzane egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie młodych mechaników, elektromechaników i blacharzy samochodowych.

Głównym zadaniem kształcenia w CENTRUM na wydziale samochodowym jest realizacja programu nauczania z zakresu praktycznej nauki zawodu. Odbywa się to w oparciu o ćwiczenia praktyczne oraz usługi dla klienta indywidualnego. Oferujemy szereg usług związanych z codzienną obsługą pojazdu, naprawy mechaniczne i elektromechaniczne, naprawy osprzętu elektrycznego. Przeprowadzamy badania techniczne wszystkich typów pojazdów oraz mycie bezdotykowe i sprzątanie pojazdów. Ściśle współpracujemy z Firmami branży motoryzacyjnej (Scania Polska S.A., Inter Cars S.A., NOVOL, Jan Sobański AUTO SYSTEM, CSV), zapewniamy profesjonalną obsługę zgodną z technologią producenta pojazdu.

Prowadzimy również wymianę ogumienia i wulkanizację oraz komputerową diagnostykę pojazdu samochodowego i geometrię 3D.

PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU

1.  Stacja kontroli pojazdów:

         badania techniczne wszystkich typów pojazdów.

2.  Stanowiska napraw pojazdów:

         skrzyni biegów i napędu,

         napraw silników,

         zawieszenia i układu hamulcowego,

         geometrii zawieszenia i regulacji,

         wymiany oleju i płynów,

         blacharsko-lakierniczych,

         elektromechaniki.

3.  Pracownia napraw i obsługi pojazdów ciężarowych "SCANIA",

4.  Lakiernia,

5.  Myjnia samochodowa.

HALA WIELOFUNKCYJNA WYDZIAŁU SAMOCHODOWEGO

 
STANOWISKA OBSŁUGI I NAPRAW POJAZDÓW

 
MYJNIA, STANOWISKO WYMIANY I NAPRAW OGUMIENIA

 
STANOWISKO NAPRAW I OBSŁUGI SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

 
STANOWISKA BLACHARSKO - LAKIERNICZE

 
STACJA KONTROLI POJAZDÓW

 
PRACOWNIE DYDAKTYCZNE

 
RADOSNA TWÓRCZOŚĆ NASZYCH UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

 

POWRÓT